User Tools

Site Tools


archiv:habr09

Habrovany OPEN 2009

Úvodem

Červen se stal už tradičně termínem, kdy se scházíme v Habrovanech pod širým nebem k nevázanému veselí, konzumaci, zpěvu a tanci. Na rozdíl od let minulých nám letos už nikdo nic neabsolvoval ani se nic nového nenarodilo. Přesto bude co slavit. Předběžně se rýsuje několik opožděných narozeninových oslavenců (Zbyšek, Růžini), v záloze jsou také nejmenovaní budoucí svatebčané, v neposlední řadě pak plánovaný, alespoň částečný, sraz 7A7 po deseti letech.

Ať už se tedy nakonec bude slavit to, či ono, výsledek bude určitě velice podařený, slovy klasiků: hlavně, že je večírek. Na všechny účastníky se tedy moc těšíme.

Za organizační výbor

– Alin –

Akce

Párty proběhne v pátek 12. června 2009 na rodinném 'ranči' Kutínů v Habrovanech na Vyškovsku (podrobná cesta viz níže). Začátek je naplánován klasicky na pozdní odpoledne. Pro rodiny s dětmi, případně další účastníky disponující časem a ochotné pomoci při přípravě, je začátek možný již od 15 hodin. Akce bude probíhat večer a celou noc, co nám síly vystačí. Odubytování a odjezd v sobotu během dopoledne.

Tolik základní nutné údaje. Pro ty, kteří se dosud v Habrovanech žádné akce nezúčastnili, nyní pár doplňujících informací. Ostatní mohou přeskočit na konec stránky k sekci Účastníci.

Poloha, příjezd

Autem se do Habrovan dostanete z Brna nejlépe přes Rousínov. Odtud pokračujte odbočkou (doleva, jedete-li z Brna) na Habrovany. Další cesta, byť v zásadě nekomplikovaná, je pro jistotu zachycena na přiložené mapce:

Po odbočení jedete asi 3km po silnici nižší kategorie až do obce Habrovany. Zde pokračujete stále po hlavní, minete kostel, zámek, nákupní středisko a přijedete na křižovatku. Zde pokračujete mírně vlevo a nahoru po hlavní směr Olšany. Stoupáte do kopce a téměř vyjedete z obce. Asi 50m před cedulí označující její konec je odbočka vpravo dolů na nezpevněnou úzkou cestu mezi domy. Tou se dáte a po asi 100 m klesání dorazíte k místu konání - venkovské usedlosti v rustikálním stylu 8-o. Důležité je neminout tuhle odbočku. Pokud vyjedete z obce a uvidíte místo dění ze silnice pod sebou, tak už jste to přejeli.

Ubytování

Spát se bude pod střechou v hlavní budově, kde jsou k dispozici dva pokoje. Sem se podle předchozích zkušeností vleze až 15 lidí. Postele, resp. matrace jsou zajištěny, stačí vám tedy spacák. Máme i pěkné sociální zařízení (latrína) a pro V.I.P. hosty luxusní koupelna (ta je ale z bezpečnostních důvodů na noc uzavřena). Komu by spánek (kterého ale stejně nebude tolik - jedem pařit, ne vyspávat) ve společných prostorách nevyhovoval, může zvolit alternativní způsoby - v autě, ve stanu, pod širákem (pozemek je velký a končí až v lese za obcí).

Několik ilustračních foto…

Kritická odbočka doprava Průčelí 'ranče' Dvůr Druhá strana dvora s kusem nové stodoly a vstupem na zahradu Zahrada - místo akce

Další obsáhlá fotodokumentace z předchozích akcí je k dispozici zde.

Jídlo a pití

Večerní menu bude odpovídat outdoorovému charakteru akce, tj. špekáčky, grilované maso a uzeniny. K tomu pochoutky jako utopenci, nakládané hermelíny, pivní pečivo atd. Hlad určitě mít nebudete. Jakékoliv labužnické příspěvky ze strany účastníků jsou vítány.

Na pití samozřejmě čekejte především pivo (bečka), dále klasické pařební lihoviny, víno, nějaké to nealko na zředění. I zde je žádoucí rozšíření reportoáru ze strany přijedvších, ideálně formou daru oslavencům.

Účastníci

V této sekci bychom tradičně požádali všechny, kdo plánují přijet, o potvrzení účasti, případně o uvedení dalších užitečných faktů (kdy a jak dorazí, co dovezou, kolik mají volných míst v autě a podobně). Na úplný závěr je možná lehká diskuze, dotazy, připomínky.

Stránku je možno měnit (doplňovat) v klasickém wiki-stylu, tj. kliknutím na tlačítko Edit v pravém spodním rohu každé sekce se přesunete do editačního okna, kde vložíte, co máte na srdci, a uložíte. Prosím realizujte se pouze v této poslední sekci.

Kdo a jak přijede

 • Kutínovi (Alin + Terka + Adámek) - přijedem autem už během dopoledne, aby se vše pěkně stihlo.
 • Němoni (Ondra + Aja) - přijedeme autem večer až odvezeme Martina k babiččce do Mezic :-)
 • Zbyškovic (Zbyšek a jeho horší já) - dopravu netuším (v nejhorším se přivážu k bečce a tu tam snad někdo doveze). pojede se Skalinem
 • Ruzinovi (Ruzin, Peta a Radu) - dalsi mista “fee free”.
 • Vládíček + Černovické komando - tak kolem 7
 • Zeke (+ aparatura) - místa mám, ale pouze na cestu tam, do Brna se nevracím. Příjezd cca 17:45-18:15h.
 • Zenon a Lucypeklo - a s náma přijede možná i kouzelník!
 • Lási - moje účast je díky avizované změně datumu doposud nejistá. Kdybych jel, tak Sob unese ještě tři další pasažéry (což celkově vůbec není informace vágní hodnoty, že).
 • Weiska - tak já tvrdím že pojedu s půlkou Dolníčka, velkej Dolníček tvrdí že mi stejně bude blbě a nikam nepojedu. Nicméně malýho hodlám nechat doma a přijedu autem někdy odpo a večer jedu domů (s maxibřichem se na zemi spí blbě). Jedu sama, v případě krize s jedním dítkem.
 • Reno - hoj, možná i s rodinkou :), asi se nechám dovést a zase odvést v pátek, v sobotu pokračujeme na rodinou párty podobného rázu, tak musím být fyt.
 • Sobol - nejspíš s Michelinem, pokud by bylo potřeba vemu auto a pasažéry, tak se mi kdyžtak ozvěte - rád řídím.
 • Kepi - tak nakonec zřejmě dorazíme
 • Michelin - účast vidím jako téměř jistou, pojedou se mnou Kepi a Simca takže mam jeste 2 mista
 • Daneček - ano, ale dorazím buď navečer a nebo později v noci, v podvečer mám na Vs nějakou akci a po ní bych vyrazil a přespal, odjel bych předběžně v sobotu kolem oběda prej nedojede
 • Filip - možná budem 2,ale pravděpodobně sám, takže pokud někdo chce, tak 3-4 místa v autě budou volný. Budu vyrážet někdy kolem 17-18h, bohužel dřív to nejde, tak kdyžtak mi dejte vědět
 • Ostravaci (Radek + Lucka) - Počítají s tím, ale ňák to sem jsou zhnilí napsat.

Diskuze, dotazy

 • Na jídlo jsem už minulý týden naložil hafo utopenců. Maso na grilování tentokrát z praktických důvodů nahradíme klobásama. Jestli ale někdo chcete něco malého naložit, můžete. — alin 2009/06/08 09:29
 • Narozeninoví oslavenci teda definitivně potvrzeni Růžini a Zbyšek, takže jim nezapoměňte něco pěkného dovézt. — alin 2009/06/08 09:31
 • Muzika přes menší problémy připravená, snad se opět trefím do noty aspoň větší části účastníků — Daniel
 • Za chvíli vyrážíme směr Habrovany. Akce se koná za každého počasí.alin 2009/06/12 11:34
 • Pár fotek z akce je na galerce. — alin 2010/03/02 13:35
archiv/habr09.txt · Last modified: 2019/03/02 11:39 by 127.0.0.1