User Tools

Site Tools


archiv:habr10

Zapíjení Alberta

Úvodem

Albert Kutín Minulý čtvrtek, 20.5.2010 ve 12:20 nám přibyl do rodiny další hladový krk - druhorozený synek Albert (detaily zde). Tato radostná událost se přirozeně musí náležitě oslavit a zapít, aby bylo novorozencovo zdraví náležitě pevné a odolné. Všechny tedy srdečně zvu na tradiční garden-party do Habrovan.

Původně jsem nechtěl tudle stránku ani rozjíždět, protože vše ohledně akce zůstává při starém, ale nakonec mě množící se dotazy donutily to přehodnotit (díky Zekemu za oživení wiki), snad to bude ku prospěchu.

– Alin –

Akce

Párty proběhne v pátek 28. května 2010 na rodinném 'ranči' Kutínů v Habrovanech na Vyškovsku (podrobná cesta viz níže). Začátek je naplánován klasicky na pozdní odpoledne. Pro účastníky disponující časem a ochotné pomoci při přípravě, je začátek možný již od 16 hodin. Akce bude probíhat večer a celou noc, co nám síly vystačí. Odubytování a odjezd v sobotu během dopoledne.

Tolik základní nutné údaje. Pro ty, kteří se dosud v Habrovanech žádné akce nezúčastnili, nyní pár doplňujících informací. Ostatní mohou přeskočit na konec stránky k sekci Účastníci.

Poloha, příjezd

Autem se do Habrovan dostanete z Brna nejlépe přes Rousínov. Odtud pokračujte odbočkou (doleva, jedete-li z Brna) na Habrovany. Další cesta, byť v zásadě nekomplikovaná, je pro jistotu zachycena na přiložené mapce:

Po odbočení jedete asi 3km po silnici nižší kategorie až do obce Habrovany. Zde pokračujete stále po hlavní, minete kostel, zámek, nákupní středisko a přijedete na křižovatku. Zde pokračujete mírně vlevo a nahoru po hlavní směr Olšany. Stoupáte do kopce a téměř vyjedete z obce. Asi 50m před cedulí označující její konec je odbočka vpravo dolů na nezpevněnou úzkou cestu mezi domy. Tou se dáte a po asi 100 m klesání dorazíte k místu konání - venkovské usedlosti v rustikálním stylu 8-o. Důležité je neminout tuhle odbočku. Pokud vyjedete z obce a uvidíte místo dění ze silnice pod sebou, tak už jste to přejeli.

Ubytování

Spát se bude pod střechou v hlavní budově, kde jsou k dispozici dva pokoje. Sem se podle předchozích zkušeností vleze až 15 lidí. Postele, resp. matrace jsou zajištěny, stačí vám tedy spacák. Máme i pěkné sociální zařízení (latrína) a pro V.I.P. hosty luxusní koupelna (ta je ale z bezpečnostních důvodů na noc uzavřena). Komu by spánek (kterého ale stejně nebude tolik - jedem pařit, ne vyspávat) ve společných prostorách nevyhovoval, může zvolit alternativní způsoby - v autě, ve stanu, pod širákem (pozemek je velký a končí až v lese za obcí).

Několik ilustračních foto…

Kritická odbočka doprava Průčelí 'ranče' Dvůr Druhá strana dvora s kusem nové stodoly a vstupem na zahradu Zahrada - místo akce

Další obsáhlá fotodokumentace z předchozích akcí je k dispozici zde.

Jídlo a pití

Na jídlo zajišťuji utopence (bude jich dost) a pivní pečivo. Ostatní teplé pokrmy (maso na gril, klobásy, špekáčky) a další pochutiny nechávám na invenci přijíždějících (využijte případně dole sekci Účastníci k specifikaci, čím obohatíte společnou tabuli. Ale jídlo samozřejmě není primárním cílem tohoto večera…

Na pití bude tradičně (chlazená) bečka piva, dále klasické pařební lihoviny, víno, nějaké to nealko na zředění. I zde je žádoucí rozšíření reportoáru ze strany přijedvších.

Oblečení

Zvolte prosím oděv a především obuv odpovídající současným klimatickým podmínkám. Je velice pravděpodobné, že nás pokropí nějaká ta přeháňka a povrch bude zcela určitě konzistence měkké až kašovité (woodstock hadra). Určitě neprohloupí ten, kdo si vezme na večer speciální boty (ideálně holínky) případně i náhradní oblečení (kdoví jak se to zvrhne). Tohle fakt není prdel, letos je ten květen obzvláště vlhký. Taky po večeru asi bude ještě celkem kosa (koukám tak brzo sme ještě Habry nedělali).

Účastníci

V této sekci prosím všechny, kdo plánují přijet, o potvrzení účasti, případně o uvedení dalších užitečných faktů (kdy a jak dorazí, co dovezou, kolik mají volných míst v autě a podobně). Na úplný závěr je možná lehká diskuze, dotazy, připomínky. Ve vlastním zájmu se sem všichni napište, budu podle toho dimenzovat zásobu piva a dalšího!

Stránku je možno měnit (doplňovat) v klasickém wiki-stylu, tj. kliknutím na tlačítko Edit v pravém spodním rohu každé sekce se přesunete do editačního okna, kde vložíte, co máte na srdci, a uložíte. Prosím realizujte se pouze v této poslední sekci.

Kdo a jak přijede

 • Alin - přijedu kolem třetí (blbý volby).
 • zeke a Míša - přijedeme kolem šesté (po práci a po volbách) + Němy s Ájou + Zbyšek, ve vozidle je již více než plno.
 • zenon - přijedu s rodinkou hned jak to práce a volební povinnosti dovolí
 • Johny - přijedu večer kolem osmé
 • Zbyšek - přijedu se Zekem
 • Němy a Ája - přijedeme se Zekem
 • Kepi a Simča - přijedeme kdoví kdy, dopravu zatím netuším když má Zeke plno :) asi budu mít dvě místa kdyby někdo potřeboval
 • Skalin - dojedu nejak s Ruzinem hned v zavesu za Alinem
 • Sobol - přijedemu s Kepim
 • Ruzini - Nejak to pogómem se Skalinem
 • Lási - spontánně někdy v průběhu večera

Diskuze, dotazy

 • Místo oslavy v den narození jsem se hecl a naložil čtyři kila utopenců (rozuměj legendárních kutínových utopenců), které již zrají na místě akce. — alin 2010/05/25 16:09
 • Sobol doveze hromadu uzenejch žeber, ať si zamastíme volátka, chleb, hořčice a zelí bude, chcete-li někdo křen či volačo, tak si to dovezte.
archiv/habr10.txt · Last modified: 2019/03/02 11:39 by 127.0.0.1