User Tools

Site Tools


archiv:rozlucka

Terezčina a Alinkova rozlučka se svobodou

Úvodem

SnoubenciDne 22. září 2007 proběhne v našem životě poměrně zásadní předěl, kdy zlegalizujeme svůj vztah před všemi institucemi. Tomuto památnému dění je věnována zvláštní pozornost zde. Na této stránce bychom rádi všechny pozvali na akci neméně společensky závažnou, která se uskuteční týden před vlastním obřadem, a to na naší Rozlučku se svobodou. Tou chceme symbolicky ukončit naši existenci jako dvou oddělených subjektů a podělit se o naši radost se všemi přáteli, příbuznými a známými, především pak s těmi, kteří se z časových nebo kapacitních důvodů nebudou moci zúčastnit vlastního svatebního veselí.

– Alin a Terka –

Kdy, kde, kdo

Rozlučka proběhne 14. a 15. září 2007 na rodinném 'ranči' Kutínů v Habrovanech na Vyškovsku (podrobná cesta viz níže). Celá akce je rozvržena do dvou večerů - pátečního a sobotního. Abychom lépe ustáli příliv gratulantů a zároveň byli schopni vše rozumně zvládnout a všem věnovat náležitou pozornost a péči, dovolujeme si navrhnout následující rozdělení 'turnusů':

 • Pátek 14.9.2007
  • Alinovi kamarádi a spolužáci
  • Kolegové a spolupracovníci z OKV
  • Společní přátelé z MZLU
 • Sobota 15.9.2007
  • Terezčini kamarádi a známí
  • Terezčini příbuzní

Takto navržené rozdělení je samozřejmě pouze orientační, komu se nebude hodit 'jeho' večer, může svoji účast přesunout na druhý. Kdo s námi bude chtít strávit oba večery může, ovšem zaručujeme, že dění bude natolik intenzivní, že vám jedna pařba v Habrovanech určitě vystačí! Začátek veselí je naplánován mezi 18-19 hodinou, prezentace účastníků možná už od cca 16-17, jak se vám to bude hodit. Délka trvání je do druhého rána - záleží jen na vás, jak dlouho to vydržíte. :-D

Jak do Habrovan

Zde se dozvíte jak se na místo dostat, doufejme, že budete úspěšní a nezakufrujete…

Autem

Prostředek, který zřejmě zvolí většina účastníků. Po veřejné silniční síti by vám nemělo dělat problémy dostat se do Rousínova (okres Vyškov). Odtud pokračujte odbočkou (doleva, jedete-li z Brna) na Habrovany. Další cesta, byť v zásadě nekomplikovaná, je pro jistotu zachycena na přiložené mapce:

Po odbočení jedete asi 3km po silnici nižší kategorie až do obce Habrovany. Zde pokračujete stále po hlavní, minete kostel, zámek, nákupní středisko a přijedete na křižovatku. Zde pokračujete mírně vlevo a nahoru po hlavní směr Olšany. Stoupáte do kopce a téměř vyjedete z obce. Těsně před cedulí označující její konec je odbočka vpravo dolů na nezpevněnou úzkou cestu mezi domy. Tou se dáte a po asi 100 m klesání dorazíte k místu konání - venkovské usedlosti v rustikálním stylu 8-o. Důležité je neminout tuhle odbočku, pokud vyjedete z obce a uvidíte místo dění ze silnice pod sebou, tak už jste to přejeli.

Protože parkovací prostory přímo u domu jsou trochu stísněné, prosíme o minimalizaci počtu automobilů - pokud to bude jen trochu možné, snažte se domluvit tak, aby všechna auta byla 'vytížená'. Parkování je na vlastním pozemku, takže o káry se bát nemusíte (leda vám je někdo z účastníků poblije).

Veřejnou dopravou

Obec Habrovany je v IDS JMK, takže je možné tam dojet autobusem. Přestupuje se vždy v Rousínově, poslední bus s Rousínova jede v pátek i sobotu v 19:39. V Habrovanech je zastávka před nákupním střediskem, dále se pokračuje pěšky viz předchozí popis cesty autem.

V Rousínově je taky nádraží a staví tam řada dálkových autobusů, takže pokud by někdo volil tuto možnost, můžeme ho vyzvednout po dohodě v Rousínově.

Ubytování

Spát budeme pod střechou v hlavní budově, kde jsou k dispozici dva pokoje i s lůžky. Sem se podle předchozích zkušeností vleze až 15 lidí. Dále se doufejme podaří dobudovat novou stodolu s podkrovím. Zde se vejde dalších asi 15 lidí. V prvním případě vám stačí spacák, pro ubytované ve stodole bude nutná i nějaká karimatka. Máme i pěkné sociální zařízení (latrína) a pro V.I.P. hosty luxusní koupelna (ta je ale z bezpečnostních důvodů na noc uzavřena). Komu by spánek (kterého ale stejně nebude tolik - jedem pařit, ne vyspávat) ve společných prostorách nevyhovoval, může zvolit alternativní způsoby - v autě, ve stanu, pod širákem (máme velmi velkou louku, kde by se vměstnal menší festival, takže o místo nebude nouze).

Několik ilustračních foto…

Kritická odbočka Průčelí 'ranče' Stodola under construction Dvůr Zahrada

Budoucí ubytovací kapacita Koupelna Sociální zařízení Ubytovací prostory v hlavní budově Ubytovací prostory v hlavní budově Nová, krásná, skoro hotová střecha

Jídlo a pití

Večerní menu bude odpovídat outdoorovému charakteru akce, tj. špekáčky, grilované maso a uzeniny. K tomu pochoutky jako utopenci, nakládané hermelíny, pivní pečivo atd. Hlad určitě mít nebudete, jakékoliv labužnické příspěvky ze strany účastníků jsou zamozřejmě vítány. Ráno se většinou dojídají zbytky …

Na pití samozřejmě čekejte především pivo (čepované, bude ho dost!), dále klasické pařební lihoviny, víno, nějaké to nealko na zředění. I zde uvítáme rozšíření reportoáru ze strany přijedvších.

Různé

Fotky z předchozích akcí

Zde se můžete pro ilustraci podívat na pár fotek z akcí uskutečněných v minulých letech v dané lokalitě. Jak je patrné, místo má značnou pařební tradici, je ověřeno několika náročnými oslavami a úspěch celé akce je zaručen.

Tip na sobotu

Účastníkům (ať pátečním nebo sobotním) navrhujeme možnost spojit párty s návštěvou některých pamětihodností v okolí, která může být vhodnou náplní na sobotu - ať už pro lidi, co budou vydýchávat páteční večer nebo pro ty, co se budou připravovat na ten sobotní.

 • Olšany - farma Bolka Polívky

Olšany jsou asi 2km od Habrovan, vesnice proslavená natáčením filmu Dědictví. V současnosti je zde farma známého komika, rybník a několik hospůdek.

 • Vyškov

Navštivte rodné město K. Gottwalda (a taky A. Kutína)!!! Kromě těchto velikánů nabízí Vyškov např. ZOO s Dinoparkem nebo Aquapark.

 • Luleč, Pístovice

Sousední vesnice, s koupalištěm resp. rybníkem. V září možná bude ještě teplo.

Závěr

Těšíme se na vás v září. Svou účast můžete předběžně potvrdit e-mailem Alinkovi (kutin@uikt.mendelu.cz) nebo Terezce (black@uikt.mendelu.cz). Stejně tak na uvedené adresy můžete směřovat své dotazy a připomínky.

– Vaši snoubenci –

Alinek a Terezka

P.S.

Tak stodola by měla už být zastřešená, což je výborná zpráva. — alin 2007/08/27 11:03

Přidali jsme nakonec ještě jednu sekci detailně koordinující dopravu, viz níže. — alin 2007/09/03 16:26

Včera jsme naložili skoro 5kg utopenců (i.e. Kutínových legendárních utopenců), už pěkně zrají u nás ve spíži, tak se máte na co těšit. — alin 2007/09/05 09:07

Celou neděli jsme zasvětili přípravám místa akce. Stodola už má střechu, umělé přístřešky jsou zajištěny v dostatečném množství, takže akce se koná za každého počasí !! — alin 2007/09/10 07:39

Koordinace dopravy

Nakonec jsme po úvaze dospěli k názoru, že by bylo dobré alespoň zhruba vědět, kdo a jak tam pojedete, hlavně co se týče automobilistů na páteční večer, kde se očekává větší příliv návštěvníků. Chtěli bychom vás tedy požádat, abyste zde jednoduše napsali kdo, v kolik, odkud a čím pojedete a případně kolik volných míst máte ve voze. Pokud se to nepovede přímo vám, tak my s pomocí tohoto se budeme snažit tu dopravu co nejvíc zoptimalizovat, zároveň to pro nás bude něco jako rezervace - abychom správně rozvrhli zásoby jídla a pití.

Stránku zeditujete po přihlášení se do wiki - login a heslo jste nejspíš už dostali mailem, pokud ne, neváhejte nás kontaktovat. Po stištění tlačítka 'Přihlásit se' dole vpravo na stránce byste po správném zadání přihlašovacích údajů měli v pravých dolních rozích odstavců vidět tlačítko 'Upravit', jehož stiskem se přesunete do jednoduchého editoru, ve kterém zapište co máte na srdci a stiskněte 'Uložit'.

Doprava pátek 14.9.2007

 • Alin & Terka - jedem naším trhačem už dopoledne to všechno nachystat, na zadním sedadle sedi tři kulaté nerezové slečny, takže máme plno 8-O
 • zeke - odjezd v 17.15 od Platinia, bere Zbyška. Pro cestu tam ještě 2 místa volná. Návrat neznámý. Zájemci o svezení nechť se ozvou.
 • zdenál - odjezd 18:30 od Grandu, bere kotvu a od Grandu Lučiho a Evču, v Rousínově pak po otočce Jančáry, potenciálně z Brna 1 místo volné.
 • Daneček - příjezd jistý, způsob nejasný. Návrat během noci páč v So dopoledne hraju s kapelou na Vs.
 • Michelin - odjezd kdoví kdy, Michelin dobrovolně veze osádku: Kepi, Miška, Sobol, Amálka a móóóoooóžnáá i Michelin
 • Jindrus - odjezd z Brna - 18:00, Julianov (event po domluve s Jindrus) ::: Osazeni - Ruzin, Jindrus, Radu, Kamičo, Surf ::: Volnych mist - 3 tam (v pripade slunecneho pocasi), 0 zpet. ::: Vybaveni - stojan na kola.
 • Ruzinova cyklo skupina - Pouze v pripade prijatelneho pocasi - POZOR ZMENA sraz v 17:00, konecna 45, Marianske udoli. Moznost odvozu zpet do Brna pro 2 lidi, kdyz daji vedet dopredu kvuli instalaci stresnich nosicu
 • Zenon + Cynka - jedem v patek kolem 18 a berem Vojtu a Leylu a Fany. POZOR vracíme se v So ráno kolem 5:30 do Brna!!!!
 • Skalin - + Hana, Johny, Falin, auto plné
 • Milan - odjezd někdy navečer, zpátky ráno kolem 7. Zatím veze tomajera, tomkleina, tomyka.
 • Hanač - odjezd 18 - 19, zpátky do Brna už v pátek(!!) v noci. Prozatímní osádka: Rybka, Mira Prachař(?).
 • Honza - odjezd navecer, navrat sobota nekdy dopoledne (podle toho jak moc budu nalitej). Posadka: Ja, Ondra, Im, Roman. Takze kdyz se zmacknem tak je jeste jedno misto volne.

Doprava sobota 15.9.2007

 • Zuzka a Laďa - vyráží kolem třetí z Brna
 • Mirka a Pavel - vyráží po obědě z Jihlavy a berou Honzíka a Aničku
archiv/rozlucka.txt · Last modified: 2019/03/02 11:39 by 127.0.0.1