User Tools

Site Tools


akce:habr14

Jubilejní habrovanská kalba

Úvodem

Země se točí, roky běží, události plynou. V dnešní bouřlivé době zbývá málo jistot. Na jednu věc se však spolehnout lze. V létě je v Habrech pařba! Už 10 let. Od prvního ročníku se mnohé změnilo, lidi zestárli, zmoudřeli (někteří), ale základ zůstává nezměněn: Společně se sejít na čerstvém vzduchu, pokonverzovat, zahalekat, zapařit.

Zveme vás na jubilejní habrovanský open-air večírek, kde přivítáme léto, oslavíme co kdo bude chtít a především strávíme pár pěkných chvil.

Akce

Párty proběhne v pátek 20. června 2014 na rodinném 'ranči' Kutínů v Habrovanech na Vyškovsku (podrobná cesta viz níže). Začátek je naplánován na odpoledne. Akce bude probíhat večer a celou noc, co nám síly vystačí. V sobotu dopoledne a po obědě afterpárty - dopíjení zbytků. Odjezd podle potřeby, nejpozději v sobotu odpoledne.

Jsme připraveni na jakoukoliv nepřízeň počasí, takže akce proběhne za všech meteorologických podmínek.

Tolik základní nutné údaje. Pro ty, kteří se dosud v Habrovanech žádné akce nezúčastnili, nyní pár doplňujících informací. Ostatní mohou přeskočit na konec stránky k sekci Účastníci.

Poloha, příjezd

Autem se do Habrovan dostanete z Brna nejlépe přes Rousínov. Odtud pokračujte odbočkou (doleva, jedete-li z Brna) na Habrovany. Další cesta, byť v zásadě nekomplikovaná, je pro jistotu zachycena na přiložené mapce:

Po odbočení jedete asi 3km po silnici nižší kategorie až do obce Habrovany. Zde pokračujete stále po hlavní, minete kostel, zámek, nákupní středisko a přijedete na křižovatku. Zde pokračujete mírně vlevo a nahoru po hlavní směr Olšany. Stoupáte do kopce a téměř vyjedete z obce. Asi 50m před cedulí označující její konec je odbočka vpravo dolů na nezpevněnou úzkou cestu mezi domy. Tou se dáte a po asi 100 m klesání dorazíte k místu konání - venkovské usedlosti v rustikálním stylu 8-o. Důležité je neminout tuhle odbočku. Pokud vyjedete z obce a uvidíte místo dění ze silnice pod sebou, tak už jste to přejeli.

Zcela detailní info k příjezdu a parkování je zde.

Ubytování

Spát se bude pod střechou v hlavní budově, kde jsou k dispozici dva pokoje, případně v rekonstruované stodole. Odhadovaná ubytovací kapacita je 30 lidí (v jedné vrstvě). Postele, resp. matrace jsou z větší části zajištěny, většinou tedy stačí spacák (kdo má možnost a chce mít jistotu měkkého polehu, může si vzít i nějakou karimatku). Máme i pěkné sociální zařízení (latrína). Komu by spánek ve společných prostorách nevyhovoval, může zvolit alternativní způsoby - v autě, ve stanu, pod širákem (pozemek je velký a končí až v lese za obcí).

Několik ilustračních foto…

Kritická odbočka doprava Průčelí 'ranče' Dvůr Druhá strana dvora s kusem nové stodoly a vstupem na zahradu Zahrada - místo akce

Další obsáhlá fotodokumentace z předchozích akcí je k dispozici zde.

Jídlo a pití

Večerní menu bude složeno především z utopenců a dalších drobných pochoutek k pivu. Špekáčky a maso na gril budou zajištěny. Jakékoliv labužnické příspěvky ze strany účastníků jsou vítány. Významnější plánované počiny v oblasti cateringu hlaste prosím níže v sekci Diskuze.

Na pití samozřejmě čekejte především pivo na čepu, dále klasické pařební lihoviny, víno, nějaké to nealko na zředění. I zde je žádoucí rozšíření reportoáru ze strany přijedších, hlavně o věci, které budete chtít pít.

Účastníci

V této sekci bychom tradičně požádali všechny, kdo plánují přijet, o potvrzení účasti, případně o uvedení dalších užitečných faktů (kdy a jak dorazí, co dovezou, kolik mají volných míst v autě a podobně). Na úplný závěr je možná lehká diskuze, dotazy, připomínky.

Stránku je možno měnit (doplňovat) v klasickém wiki-stylu, tj. kliknutím na tlačítko Edit v pravém spodním rohu každé sekce se přesunete do editačního okna, kde vložíte, co máte na srdci, a uložíte. Prosím realizujte se pouze v této poslední sekci.

Kdo a jak přijede

Řádek tabulky = 1 auto. Dopište si svoje jména do volných buněk tabulky, pokud chcete něčí odvoz.

x = nepoužitelná kapacita auta

Řidičpasažér 2pasažér 3pasažér 4pasažér 5Odjezd z Brna Odjezd z Habrovan
AlinTerka Ruzin zpet s kolem Pátek cca 15:00 Sobota odpoledne
NemyAja Leyla Pátek cca 17:30 behem soboty - dopijem co zbyde a pojedem
zeke x Pátek cca 16:00 Sobota ráno
Zbyšek Pátek cca 18:00 S někým se svezu; ještě nevím, kdy budu moct zmizet z práce
Radek cestuji po vlastní ose, 1-2 osoby
ZenonLucyaSkalin ZbyšekHugo Piatok cca 17,00 Sobota doobeda

Sobol a Michelin jedou v pátek na kolech - pojedeme na silničkách, tak esi se někdo chce přidat, tak at se ozve. Ruzin: asi budete drtit asfalt, ja pojedu na kole pres kalecnik, tam by jste to z hostenic taky mohli dat, co vy na to. Vyrazil bych nekdy kolem 18:00

Diskuze, dotazy

  • Sem zapisujte dodatečné informace a vzkazy. Alin
  • Jedu ze Vsetína, buď přes OL nebo Zlín/Kroměříž, kdyby někdo chtěl svézt. Kontakt 776 28 48 27 DR
  • omluva od Pavci - team Hanak bude valet sunky u slane louze, takze bohuzel nedorazim ani sama ani s odlitkama.
  • Tématem akce bude kinematografie - připravte sobě stylový outfit v duchu libovolného, vámi zvoleného filmového (televizního) díla! Alin
  • Ozvučení zajistím v obvyklém rozsahu a kvalitě - zeke
  • Utopenci jsou utopeni, vodárna funkční (kdyžtak dovezte ještě nějaký tabáky a uhlíky, moc jich tam není). Alin
  • UPDATE DR - s hlubokým zármutkem se musím omluvit z účasti, mám krizovku v práci a musím jet durch víkend DR
  • Mame 2 - 3 mista v aute volny. Pokud nekdo jedete z Brna cca 17:30 - 18:00 tak dejte vedet Nemy 602 873 345
  • Dovezu sklenici nakládaných hermelínů. Nakonec pojedu z Brna asi s Honzou. – tomas
  • Začínám mít žízeň… Skalin
akce/habr14.txt · Last modified: 2019/03/02 11:39 by 127.0.0.1